خدمات ماکارهایی که یک ترخیص کار گمرکی می‌تواند برای شما انجام دهد

وظیفه ترخیص کار گمرکی این است که به شما در ترخیص محموله‌هایتان در مرزها کمک کند. اما این کار به هیچ وجه ساده نیست. در راستای دستیابی به این هدف یک ترخیص کار گمرکی فعالیت های زیر را انجام می دهد :
• یک ترخیص کار خوب به نیازهای خاص تاجر توجه خواهد کرد و با ارائه مشاوره شخصی به پیشرفت تجارت او کمک می کند.
• به تاجر کمک می کند تا نیازهای دولتی حاکم بر واردات و صادرات را برآورده سازد ، درواقع ترخیص کار به عنوان رابط بین تاجر و آژانس‌های مربوطه عمل می کند
• آماده‌سازی و ارائه اطلاعات لازم و پرداخت به مقامات گمرک از طرف تاجر، این اطلاعات شامل ( کشور مبدا و مقصد، تامین کنندگان ، مشتریان و غیره ) می باشد
• قبل از ارائه مدارک به گمرک ، برای اینکه ببیند آیا آن‌ها مطابق با الزامات قانونی هستند یا خیر آن ها را بررسی می کند
• تمامی محصولات را به دقت طبقه بندی کرده و به این ترتیب مالیات آنها می‌تواند به درستی مشخص شود.
• شما می توانید از تخصص آن‌ها برای کمک به گسترش کسب‌وکار خود در بازارهای جدید استفاده کنید. اگر به داشتن مشتریانی در بیرون از مرز ها علاقه مند هستید، یک ترخیص کار گمرکی با حضور در هر دو طرف مرز می‌تواند اطمینان حاصل کند که کالاهای شما به سرعت و با امنیت به مشتریان خواهد رسید.
  • انجام تشریفات گمرکی برای واردات ، صادرات و ترانزیت کالای شما
  • ارائه خدمات مربوطه در رابطه با ارسال کالا ترخیص شده به مقصد
  • پیگیری پرونده اختبلافات گمرکی
  • اخذ مجوز های لازم جهت واردات ،صادرات و ترانزیت کالای شما
  • اخذ گواهی بازرسی و استاندارد
  • ارائه خدمات در خصوص حمل ونقل داخلی وبین المللی
  • ارائه خدمات انبار داری
  • خن کاری ، بارشماری و تخلیه کشتی های غیر کانتینری
  • ارائه مشاوره مرحله به مرحله قبل از واردات و یا ترانزیت کالای شما

ترخیص کالا

ترخیص کالا از گمرکات یک عملیات سفت پیچیده و تخصصی میباشد که انجام این امور برای افرادی که اطلاعات و دانش ان را ندارند بسیار دشوار و زمان بر است همچنین ممکن است باعث اتلاف وقت و بودجه شما شود.

خدمات واردات

• خرید کالا از معتبر ترین تامین کنندگان
• ارسال حواله
• ارسال نمونه کالا
• ارزیابی و بازرسی
• تحویل کالا به صورت مستقیم ازدفتر چین
• تحویل در محل مشتری
• ارسال کالا به صورت سمپل یا عمده از طریق حمل دریایی و زمینی

ترخیص کالا از بندر شهید رجایی

بندر شهید رجایی (بندرعباس) از مهمترین بنادر ایران و از حلقه های اصلی زنجیره تامین کالای وارداتی و صادراتی به کشوربه شمار می رود. تخلیه و بارگیری سالانه حدود ۱۰۰ میلیون تن کالا، به تنهایی بیش از ۵۵ درصد صادرات و واردات و ۷۰ درصد ترانزیت بنادر کشور را برعهده دارد. همچنین تخلیه ۹۰ درصد بارگیری کالاهای کانتینری کشور در این مجتمع انجام می‌گیرد.

موقیعت مکانی این بندر در فاصله ۲۳ کیلومتری غرب بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده و با بیش از ۴۸۰۰ هکتار وسعت (محدوده عملیاتی و پس کرانه)، ظرفیت پذیرش سالانه بیش از ۸۸ میلیون تن کالا را دارد.این بندر در سال ۲۰۱۲ با ۸۰ بندر جهان، تبادل کالا انجام می‌داد. ایجاد منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی در تاریخ ۱۳۷۶ در هیئت وزیرات تصویب شد.

ترخیص کالا از بندر شهید باهنر

بندر شهید باهنر،از بنادر قدیمی استان و جزء ۸ بندر فعال ایران به شمار می رود. در سال ۱۳۳۴ در بررسی محل مناسب برای ایجاد اسکله جدید بندرعباس(بندر شهید باهنر فعلی) کارشناسان خورچلو در منطقه سورو با توجه به عوامل طبیعی و تاریخی، محلی مناسب برای اولین اسکله مدرن بندرعباس در نظر گرفتند و در آبان ماه سال ۱۳۴۶ ساخت بنای اسکله سورو(بندر شهید باهنر فعلی) آغاز گردید. این اسکله تا مدتی بنام اسکله سورو یا اسکله جدید خوانده می شد. بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی این بندر به نام بندر شهید باهنر تغییر نام داد.

این بندر از فعال ترین و بزرگترین بنادر تجاری کشور بعد از خرمشهر در دهه ۵۰ و ۶۰ بوده و فعالیت سالیانه آن به ۸ میلیون تن می رسید.

بندر شهید باهنر در جنوب ایران و در شمال خلیج فارس و در مختصات ۵۶ درجه و ۱۲ دقیقه طول شرقی و ۲۷ درجه و ۹ دقیقه عرض شمالی قرار گرفته است.

موقعیت ممتـاز جغرافیایی در دسترسی به آب های آزاد جهان از طریق خلیج فارس، اتصـال به شبکه راه های بین المللی، نزدیکی به مناطق آزاد قشم و کیش و بنادر تجاری خلیج فارس این بندر را به پایگاهی استراتژیک و منحصر به فرد پس از مجتمع بندری شهید رجایی در منطقه تبدیل نموده است.

از لحـاظ موقعیت دریایی، این بندر در پناه جزیره قشم قرار گرفته و از تأثیر امواج بلند دریای عمان و خلیج فارس مصون می باشد.
بندر شهید باهنر سومین بندر صادراتی کشور است که در امور صادرات کالای غیر نفتی و حمل و نقل کالا و حمل و نقل مسافربری جایگاه ویژه ای دارد.
ویژگی خاص این بندر، برخورداری از آبخور ۱۰,۲ متر در زمان جذر کامل است که پس از بنادر امام (ره) و شهید رجایی بالاترین آبخور را در بین بنادر کشور دارا است. این بندر در گذشته نه چندان دور تنها بندر اصلی بندرعباس بوده و به لحاظ این که در محدوده شهر بندرعباس قرار دارد، همه روزه پذیرای تعداد زیادی گردشـگر و مسـافر بوده و حجم قابـل توجهی از تجـارت بندرعباس وابسته به فعالیت این بندر می باشد و نقش بسزایی در رونق اقتصادی منطقه دارد.

ترخیص کالا از بندر بوشهر

بوشهر دارای حدود ۷۰۰ کیلومتر مرز دریایی با خلیج فارس است که برای یک استان در ایران یک رکورد مرز دریایی محسوب میشود.بوشهر یکی از مهمترین بنادر تجاری ایران می باشد، این بندر یکی از بنادر تاریخی است و طبق شواهدی که وجود دارد، قدمت آن به 5000 سال قبل بازمی گردد.ترخیص کالا از گمرک بوشهر به صورت 24 ساعته انجام می شود که موجب افزایش رقابت تجار برای ترخیص کالاهای خود از گمرک این شهر شده است و فقط در ساعات خاصی در این گمرک، کالاهای ترخیصی ترخیص نمی شود.این شبه جزیره به عنوان یکی از بنادر بزرگ و معروف برای تجارت و ترخیص کالا به حساب می آید.

ترخیص کالا از بندر امام خمینی

بندر امام خمینی منطقه ویژه اقتصادی است و غالب کالای ترانزیت شده از آن به مواد نفتی اختصاص دارد. علاوه بر ترخیص کالا پتروشیمی و انواع مشتقات نفتی، کالاهایی مانند لوازم خانگی، لوازم و کالاهای ساختمانی، ترکیبات شیمیایی و انواع پنبه نیز از این بندر ترخیص می شوند.

نزدیکی این بندر به شهر اهواز و از طرف دیگر نزدیکی آن به کشور عراق باعث شده است که این بندر به شاهراهی برای صادرات و واردات کالا تبدیل گردد. هم اکنون این بندر محل اصلی صادرات نفت به چین، کره، ژاپن و یا کشورهای عربی همسایه میباشد.

در هر کشوری راههای قانونی زیادی برای ورود کالاها وجود دارد و در کشور ما انواع کالاها از طرق مختلف (زمینی، هوایی و دریایی) وارد مرزهای گمرکی می شوند و مسلما خروج آنها از گمرک مستلزم تشریفات قانونی است

انتقال غالب کالاها به شکل هوایی از گمرک فرودگاه امام خمینی صورت می گیرد و بازه زمانی برای ترخیص و همچنین شرایط آن از مهمترین نکات برای هر نوع کالا است که بهترین راه برای آسوده خاطر بودن از انتقال کامل کالاها سپردن آنها به دست شرکت بازرگانی کارآزموده است و در این راه تیم ما راهنمای شما خواهند بود

حوزه های گمرک امام خمینی:
• تجاری
• امانات پستی
• امور مسافری
این قسمت از گمرک رویه هایی همچون مسافری،تزانزیت خارجی و داخلی، ورود موقت و قطعی و مرجوعی و صادرات موقت و قطعی را داراست.